Narodowo i wolnorynkowo: Pierwszy Klub Myśli im. Romana Rybarskiego powstał w Łodzi

Atak zimy nie przeszkodził wczoraj w dotarciu do lokalu Duszpasterstwa Akademickiego Piątka w Łodzi tym, którzy zainteresowani są dorobkiem krakowskiej szkoły ekonomicznej, a w szczególności prof. Romana Rybarskiego. W toczących się po części organizacyjnej dyskusjach potwierdzano potrzebę istnienia silnego środowiska kultywującego i rozwijającego ideę narodową i wolnorynkową.

Postać wielkiego ekonomisty i patrona Klubów przedstawił dyrektor think-tanku Instytut im. Romana Rybarskiego dr Mariusz Patey. Po jego wystąpieniu łódzki koordynator – Jakub Guziur oraz Artur Szczepek – wiceprezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników „Swojak”.  Pomysłodawca Klubów przedstawił wizję ich działania. Jak dowiedzieliśmy się od Artura Szczepka, zgłoszeń z całego kraju jest dużo i do lata może powstać nawet kilkadziesiąt oddziałów.

Zanim nastąpiła część nieoficjalna, dr Patey oraz Artur Szczepek podpisali umowę o współpracy instytucjonalnej z Klubem im. Romana Dmowskiego, reprezentowanym przez jego prezesa – Kamila Klimczaka oraz sekretarza – Jana Waliszewskiego.